ARA
    Biz Kimiz   Hizmetlerimiz   Egitimler   Etkinlikler   Blog   Sizden Gelenler   Basın   Referanslar   İletişim

Yazılar

ORGANİZASYON BECERİSİ OLAN, KONTROLLÜ, HAFIZASI KUVVETLİ MÜDÜRLER ARANIYOR. MÜRACAAT: BEYİN
 
 Bir iş yerinde “müdürler” ne iş yapar? Görev alanı neyse o konudaki işlerin tıkır tıkır yürümesini sağlar değil mi? Kendi iş alanındaki öncelikleri belirler, programı yapar, stratejileri geliştirir, görevlendirir, takip eder, zamanı iyi yönetir. Onda tüm bunları yapmaya yetkisi, gücü ve becerisi vardır. Bunlar dahilinde şirketin kontrollü büyümesini, şirket içi ve şirket dışı ilişkilerin sağlıklı ve verimli olmasını, doğru hedefin belirlenmesini ve bu hedefe emin adımlarla ilerlenmesini sağlar. Çalışıyorsanız kötü yöneticilerle karşılaşmış olmalısınız. Bir yönetici gerekli becerilerle donatılmamışsa neler olabileceğini de hayal edebiliyorsunuzdur? 
 
Devamı için tıklayınız.
 
SENİ PAMUKLARA SARMALAR SARARIM-3
 
  Bugün düşüp yaralanmasın diye belki de koşmasına bile izin vermediğiniz çocuğunuzun canı, yarın hayatın dikenlerine takıldığında daha çok yanacak… Çünkü siz istemeden onun kalkanını yavaş yavaş elinden aldınız… Bana inanmıyorsanız işte bir araştırma sonucu:
 
Devamı için tıklayınız.
 
“SENİ PAMUKLARA SARMALAR SARARIM”-2
 
Yuvası olan bir arkadaşım geçen gün sohbet arasında anlattı. Çocukların gün içinde yaptıklarını gösteren fotoğrafları sosyal medyada anne-babalarla paylaşıyorlarmış.  Yemek fotoğraflarından birinde kendi çocuğunun tabağında fazlaca turşu olduğunu gören bir anne, okulu aramış ve şöyle demiş: “O tabağındaki bütün turşuları yediyse çok susamıştır. Su isteyemez şimdi o. Su verir misiniz?”  
 
Devamı için tıklayınız.
 
SENİ PAMUKLARA SARMALAR SARARIM-1
 
 Bir bebek elbet doğduğu andan itibaren onu beslemek, uyutmak, güvenliğini sağlamak, temizliğini sağlamak için önce annesine, sonra babasına ihtiyaç duyar. Buradaki kritik soru “nereye kadar?” Parkta tırmanma çubuklarına yöneldiğinde yaşıtları birer küçük maymun edasıyla çubuklarda hareketler yaparken,” aman düşersin” diye çubuklara yaklaşmasına bile izin vermemeli miyiz? Eğer herhangi bir arkadaşıyla sorun yaşadıysa hemen zırhımızı kuşanıp, o arkadaşına gününü biz mi göstermeliyiz? Öğretmeni gözümüz gibi baktığımız, pamuklara sardığımız yavrumuza sesini yükselttiyse, gidip okul müdürüyle, milli eğitim müdürüyle, gerekirse bakanla görüşüp o haddini bilmeyen öğretmene ağzının payını vermeli miyiz? 
 
Devamı için tıklayınız.
 
 
 
 
 
 
 
 
Ad Soyad
E-posta adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
GÖNDER