ARA
    Biz Kimiz   Hizmetlerimiz   Egitimler   Etkinlikler   Blog   Sizden Gelenler   Basın   Referanslar   İletişim

Yazılar

Sizdeki Sır - 2. Adım
 
Size önce “fark edin” dedim. Kendinize bir ayna tutun ve ilgi alanlarınızı, yeteneklerinizi, istediklerinizi, istemediklerinizi, güçlü ve zayıf yönlerinizi tespit edin dedim. Ettiniz mi? Şimdi zorlu bir aşamaya geçiyoruz:belirlediğimiz bu listeyi “kabul etmek”. Eminim listeye göz attığınızda bile ama’lar, çünkü’ler, keşke’ler, zaten’ler uçuşmaya başlayacak ortalıkta. O listeye utangaçça iliştirdiğiniz “çok güzel dans ediyorum” maddesi“kalabalık önünde rahat değilim” gerçeğiyle çelişecek. Hemen dans sevdanızı bir kenara atıvereceksiniz, “Zaten kalabalık önüne çıkamam” diyerek!Halbuki evde kendi kendinize dans etmeye ne oldu? Ya da korkularınızı yenmeye?
 
Devamı için tıklayınız.
 
Sizdeki Sır
 
Bundan sonra paylaşacağım dört yazıda, İz Koçluk’ta kullandığım koçluk modelinin temelini anlatıyor olacağım. Bu dört adımı izlediğiniz takdirde “kendinize ve hayatınıza” bakış açınızın değişeceğini söyleyebilirim. Bunlarıhalihazırda uyguluyorsanız ne mutlu size. Çocuklarınızla paylaşabileceğiniz oldukça değerli bir “sır” avuçlarınızın içinde demektir. Şimdi gözlerinizi kapatın ve birkaç kere derin nefes alın. Gözleriniz kapalıyken aşağıdakisorulara cevaplarınızı bir düşünün.
 
Devamı için tıklayınız.
 
Seviyorlar... Sevmiyorlar... Seviyorlar...
 
Ergenlik! Yetişkinliğe giden yolda uğradığımız, kendimiz dışında hiçbir şeyi, hiçbir kişiyi, hatta zaman zaman kendimizi bile beğenmediğimiz sancılı bir durak.  Bir taraftan vücudumuzdaki değişikliklere alışmaya çalışırken bir taraftan da duygu durumumuzdaki dalgalanmalarla baş etmeye çalıştığımız geçiş dönemi.
 
Devamı için tıklayınız.
 
 
 
 
 
 
 
 
Ad Soyad
E-posta adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
GÖNDER