ARA
    Biz Kimiz   Hizmetlerimiz   Egitimler   Etkinlikler   Blog   Sizden Gelenler   Basın   Referanslar   İletişim

Yazılar

PANİK YOK! SADECE AŞIKSIN!
 
Ateşler içinde yanar gibisin. Kalbin acıyor sanki. Ama kalp acımaz ki! Seninki acıyor işte. Onu düşündüğünde bile nefes alıp vermen değişiyor; değişmek ne demek? Nefesin kesiliyor. Kalbin fırlayacak gibi atıyor. Şöyle bir elini tutsa, tutmasına bile gerek yok aslında eli eline değse! Bir de gözünün içine gülümseyerek baksa, şöyle uzuuuun uzun; sonra dudaklarınız birleşse… Bi de sımsıkı sarılsa sana. Hiç bırakmasa. Beynin patlayacak gibi di mi? Gözün açıkken bile gözünün önünde onun hayali. Nereye baksan o, nereye gitsen o… Her çalan telefonda hoplayan yüreğin, ortak arkadaşlarla buluştuğunuzda belki gelir diye bakınmaların, onu aramak için sudan mazeretlerin, evden çıkmadan önce bin kere üst değiştirmen sırf onu görme ihtimalin olduğu için… Her şarkı da onu hatırlatmak zorunda mı canım!
 
Devamı için tıklayınız.
 
AŞK BİLİMİ
 
- Aşık olmanın üç evresi vardır ve her evrede farklı hormonlar devreye girer. - Biz aşıkken beyinde yaşanan olaylar akıl hastalıklarıyla benzerlikler gösterir. - Herhangi birinden hoşlandığımızda bunun nedeni, bilinçaltımız vasıtasıyla onların genlerini  beğendimiz için olabilir.  
 
Devamı için tıklayınız.
 
AŞIK ERGENLER: İLK AŞKI ÖZEL YAPAN NEDİR?
 
“Romeo, Romeo neredesin Romeo?” W.Shakespeare. Romeo ve Julyet’in aşkı kadar yoğun olmasa da insanların büyük çoğunluğu kendi ilk aşklarını hatırlayacaklardır. İlk aşkı özel yapan nedir?
 
Devamı için tıklayınız.
 
YAPACAĞIM… YAPAMAZSAM TEKRAR DENERİM!
 
Sınavla yatıp sınavla kalktım hep. Değil bu sene, koca lise boyunca. Sonunda matematik ve sosyal sınavlarını atlattım. Atlattım denebilirse tabi. Sınav mı beni atlattı, ben mi sınavı bilmiyorum. Tek bildiğim; vakit yetmedi. Matematikte de, Sosyalde de daha iyisini yapabilirdim biliyorum. Matematikte o çok iyi bildiğim konunun sorusuna nasıl da takıldım kaldım. Anlamıyorum ya…
 
Devamı için tıklayınız.
 
KORK(M)UYORUM…
 
Sınav bu hafta sonu… Nereye gitsem, ne yapsam hep aklımda sınav var.   Arkadaşlarım “hadi filme gidelim” diyor. Gitmek istemez miyim? Ama “şu sınavı bir geçeyim sonra nasılsa çok giderim” diyorum. Sanki hiçbir şey bilmiyormuşum gibi geliyor bazen. Her şey uçup gitmiş aklımdan. Onun için her fırsatta çalışmalıyım; hatta sınav yaklaştıkça daha fazla tekrar yapmalıymışım gibi geliyor.  
 
Devamı için tıklayınız.
 
DÜŞLE, İNAN, GERÇEK OLSUN!
 
Baban istediği bölümde okudu. Annen belki istediği bölüme girememişti ama şu an istediği işi yapıyor. Ablan 3 sene önce istediği bölümü kazandı. Kuzenin geçen sene istediği yere girdi. Siteden en yakın arkadaşın bugüne kadar ne istediyse hepsini başardı ve bu sene sınavda da kesinlikle nereyi isterse oraya girecektir, değil mi? Ay, sayarken ben bu yükün altında ezildim kaldım. Kim bilir, bu ya da benzeri bir tabloyu düşündükçe, sen nasıl hissediyorsundur? Omuzlarında bunca yük, gel de hayalini kurduğun bölümü kazan!
 
Devamı için tıklayınız.
 
 
 
 
 
 
 
 
Ad Soyad
E-posta adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
GÖNDER