ARA
    Biz Kimiz   Hizmetlerimiz   Egitimler   Etkinlikler   Blog   Sizden Gelenler   Basın   Referanslar   İletişim

Yazılar

BANA UYGUN İŞ HANGİSİ?
 
DEHB’li Yetişkinler için Kendilerine Uygun İşi Seçme Rehberi İş yerleri sadece o sıralar moda olduğu için ya da anne-babası öyle istediği için seçtiği bölümden mezun olup, ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun olmayan, tutkuyla değil söylene söylene çalışan insanlarla dolu. Hele de DEHB’li bir bireyseniz, o fazla ölçüp biçmeden girdiğiniz iş yeri, sizin için daha da zorlayıcı olacak, motive hissetmediğiniz için işlerinizi aksatacak, işleri aksattıkça uyarı alacak, uyarı aldıkça iyice demotive olacak ve mutsuz bir şekilde debelenip duracaksınız. Halbuki işinize koşa koşa gitmeyi, çalışırken keyif almayı ve herkesin yüzünü güldürecek sonuçlar elde etmeyi istemez misiniz? “İyi de kim her şeyi unutan, bir pürüz çıkınca olduğu yerde çakılan, yapması gerekenleri geciktiren biriyle çalışmak ister ki?” dediğinizi duyar gibiyim. 
 
Devamı için tıklayınız.
 
DEHB’Lİ OLMAK HARİKA… AMA BUNUN FARKINDAYSAN! Bir Yetişkin Olarak DEHB ile yaşamak…
 
DEHB, günlük hayatınızda akla gelmez sorunlarla karşılaşmanıza, hele de DEHB’li olduğunuzun farkında değilseniz bunların çığ gibi büyümesine neden olabilir.   Sadece 6 soruyu cevaplayıp DEHB’li olup olmadığınızı değerlendirebilirsiniz: 
 
Devamı için tıklayınız.
 
DEHB’Lİ OLMAK HARİKA… AMA BUNUN FARKINDASYAN!
 
 DEHB’liyseniz yaratıcısınız, hatta tam bir fikir üretme makinesisinizdir demiştim.Eğlencelisiniz, kendinize özgüsünüz, şevkle çalışıp, aklınıza koyduğunuzu yaparsınız, her türlü problemde çözüme kolayca ulaşır, ilginizi çeken konuda aşırı derecede odaklanabilir, yorulmak bilmezsiniz demiştim. Hayat sizinle yaşayanlar için bir karnavaldır; hatta DEHB’siz hayat çok sıkıcı olurdu bile demiştim. 
 
Devamı için tıklayınız.
 
 
 
 
 
 
 
 
Ad Soyad
E-posta adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
GÖNDER