ARA
    Biz Kimiz   Hizmetlerimiz   Egitimler   Etkinlikler   Blog   Sizden Gelenler   Basın   Referanslar   İletişim

Yazılar

HER ŞEY BİR “NEDEN” İLE BAŞLAR! - 5
 
İhtiyaçlarımız o neden uğruna yol alma gücü verir… Geçen gün okuduğum bir yazıda “başarı” şöyle tanımlanıyordu: “Yapmak istediğimizle yaptığımızın çakışması”. Ne doğru bir tanım… Kimi para kazanmayı başarı sayarken, kimisi iz bırakan işler yapmayı başarı sayabilir. Kimisi için ödevlerini yapıp sınıf birincisi olmak başarıyken, kimisi için derslerden geçmek başarı sayılabilir. Yani “başarı” diye tanımlanan şeyler o kadar değişken, o kadar kişiye özel ki! Değişmeyen şey ise insanların başarmaya duyduğu ihtiyaç! 
 
Devamı için tıklayınız.
 
HER ŞEY BİR “NEDEN” İLE BAŞLAR! - 4
 
O neden uğrunda yol almanız “Olgunlaşmanıza” bağlıdır…   Çocukluk işte! Bunu söyleyip geçtiğimiz, söylediğimizde farkında olmadan o durumu çocukluğa özel kıldığımız anlar var ya… İşte o anlardan birini hatırlamanızı istiyorum sizden… O her neyse onu yapan çocuğun gözlerindeki parıltıyı, kendine güveni, içindeki merakı, yapma isteğini… Gözünüzün önüne geldi mi? O ışıltıyı nasıl koruyabiliriz? Hatta nasıl daha da parlak hale getirebiliriz?    
 
Devamı için tıklayınız.
 
HER ŞEY BİR “NEDEN” İLE BAŞLAR! - 3
 
Porter & Lawler’a göre mutlu son için BEKLENTİNİZİN ne kadar gerçekleştiği önemlidir... Motivasyon sabah gözümüzü açtığımız andan akşam uykuya dalıp gittiğimiz ana, hatta rüyalarımıza kadar hayatımıza yön verir. İliklerime işlemiş deriz ya… Motivasyon iliklerimize kadar işler… İşte onun için bazı sabahlar kalkmamız için birilerinin bizi yataktan kazıması gerekirken, bazı sabahlar kuşlar gibi cıvıldarız. Bu kuş cıvıltılarını her sabah duyabilmek içinse önce bir amacımızın olması şart. Dünyayı kurtarmak gibi büyük amaçlardan bahsetmiyorum
 
Devamı için tıklayınız.
 
 
 
 
 
 
 
 
Ad Soyad
E-posta adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
GÖNDER