ARA
    Biz Kimiz   Hizmetlerimiz   Egitimler   Etkinlikler   Blog   Sizden Gelenler   Basın   Referanslar   İletişim

Yazılar

DEHB'Lİ ÇOCUKLAR İÇİN UYGUN HEDİYELER
 
 Hediye vermek ve sevdiklerinizi sevindirmek dünyanın en güzel şeyi. Hediye almak, hele de çocuksanız paha biçilemez bir duygu. Ama DEHB’li bir çocuğa hediye almak biraz düşünmenizi gerektirebilir.
 
Devamı için tıklayınız.
 
TEK BİR BAKIŞINIZ ONUN HAYATINI DEĞİŞTİREBİLİR!
 
Gelişim psikoloğu Edward Tronick Çocuk Gelişimi Araştırmaları Grubu’nun yıllık toplantısında meslektaşları ile birlikte gerçekleştirdiği bir deneyi ve sonuçlarını paylaşır. 
 
Devamı için tıklayınız.
 
ASLOLAN YÜREĞİNİ KOYMAK: GİRİŞİMCİ ÖĞRETMENLER!
 
Öğretmenler iyi bilir. Bir çocuğa fırsat verirseniz ve iyi bir eğitim sağlarsanız harikalar yaratır. Bugünün çocukları yarının yetişkinleri ise bunu herkes için genellemek mümkün.
 
Devamı için tıklayınız.
 
DAHA FAZLA ERGEN GİRİŞİMCİ! AMA NASIL?
 
“Z’leri tutabilene aşk olsun” demiştim geçen yazıda. Evet, şimdiki gençler harika olmasına harika da Z kuşağının hepsi erken yaşta girişimci olmuyor. Sadece belli bir kısmı filiz verecek cesareti buluyor. Hangileri mi? 
 
Devamı için tıklayınız.
 
“Z’LERİ TUTABİLENE AŞK OLSUN: HUZURLARINIZDA ERGEN GİRİŞİMCİLER!
 
Kuşak farklılıkları, anne-baba-çocuk çatışmaları… Bitmedi. Bitmeyecek. Biz anne-babalarımızın sosyal medya hesabı olmasını nasıl şaşkınlıkla karşılıyorsak bizim çocuklarımız da olmamasını o derece şaşkınlıkla karşılıyorlar. Onlar yeni nesil çocuklar. Z kuşağı çocuklar. Teknolojinin içine doğmuş çocuklar. Dünyada ne olup bittiğinin erken yaşta farkına varan, bilgiye kütüphanelerde ansiklopedi sayfaları arasında değil bir tuşa basarak ulaşan çocuklar. Zihinsel ve psikolojik açıdan daha hızlı gelişiyorlar. Özgüvenleri oldukça yüksek. Sosyal statüye önem veriyorlar. Akıllı telefon, tablet, internet olmadan yaşayamıyorlar. Sandığımızın aksine aslında ekranlara yapışık yaşadıkları için daha analitik düşünebiliyorlar. Evet, yüz yüze iletişim kurmak yerine mesajlaşıyorlar ama bizlerden daha girişimci oldukları, daha iyi iş kurabildikleri de göz ardı edilemeyecek bir gerçek.  
 
Devamı için tıklayınız.
 
 
 
 
 
 
 
 
Ad Soyad
E-posta adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
GÖNDER