ARA
    Biz Kimiz   Hizmetlerimiz   Egitimler   Etkinlikler   Blog   Sizden Gelenler   Basın   Referanslar   İletişim
 
 

DEHB koçluğu nedir?
DEHB Koçluğu, DEHB’li gence özgü ihtiyaçları karşılamaya yönelik, DEHB konusunda derinlemesine bilgi ve anlayış sahibi koç tarafından sunulan uzmanlaşmış bir koçluk türüdür. DEHB koçluğu süreci gence destek, yapılandırılmış bir ortam ve yaptıklarının sorumluluklarını alma, yaşamın tüm alanlarında daha fazla başarı elde etme imkanı sunar.
DEHB Koçluğu , Nörobiyolojik bir durum olan Dikkat Bozukluğu bilgisini koçluk becerileri ile birleştiren şekillendirilmiş işbirliğidir. DEHB koçluğunun amacı destek sunmak, yapılandırılmış ortam oluşturmak ve sorumluluk almayı sağlamaktır.

DEHB koçluğunun faydası  nedir?
DEHB koçluğu DEHB’li gençlere düzenli olmak, zaman yönetimi becerisi edinmek,öncelişklendirmek, dikkat ve odaklanma geliştirmek, bağımsızlaşmayı destekelmek, hakkını arama becerisi kazanmak ve DEHB ye bağlı zorlukları yaşamın farklı alanlarında yönetebilmeyi sağlayacak  yaşam becerileri kazanmalarını sağlar.
Koç ve genç işbirliği içinde, güçlü yanları, yetenekleri, araçları ve özfarkındalık ve kişisel güçlenmeyi sağlamaya yönelik yeni bir öğrenme yolunu keşfederler. Birlikte strateji ve eylem planı oluştururlar, hedefler ve tutkular doğrultusunda sorumluluk alma konusundaki gelişimi gözlemlerler

Annem baba’nin rolü sürece dahil olacak mı?
Koçluk süreci;
0-6 yaş arasındaki bir cocuk için sadece anne babaya,
6-12 yaş arasındaki  bir cocuk için anne babalar  ve cocuklara,
12- + yaşındaki bir  cocuk için sadece cocuklara yöneliktir.

DEHB koçluğunda anne babalar bir adım geride ancak daha sık koçluk sürece dahil olurlar.

Koçluk işbirliğinde  görüşmelerin içerikleri koç ve öğrenci arasında gizlidir. Gençler tüm süreçte bagımsız bir birey olma yolunda ilerlerken kendi kendilerine koçluk yapmayı öğrenirler.

Ne kadar sürer?
Süreyi öğrenci ve koç birlikte ihtiyaca göre belirlerler.

 
 
 
 
 
Ad Soyad
E-posta adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
GÖNDER