ARA
    Biz Kimiz   Hizmetlerimiz   Egitimler   Etkinlikler   Blog   Sizden Gelenler   Basın   Referanslar   İletişim
 
 

Nursel Akhan - Psikolog - Eğitmen

2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde okumaya başlamış olan Akhan, lisans eğitiminin 3. yılında Erasmus Öğrenci Değişim Programı çerçevesinde 1 dönem boyunca Hollanda Utrecht Üniversitesi’nde eğitim almıştır. 2011 yılında lisans eğitimini tamamlayıp, aynı sene Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına kabul edilmiş olan Akhan, 2013 Haziran ayında uzman klinik psikolog ünvanını almayı beklemektedir.

Akhan, lisans eğitimi sırasında Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nevroz ve Psikoz birimlerinde stajyer psikolog olarak görev yapmıştır. Ayrıca Pusula Psikiyatri, Psikoterapi ve Özel Eğitim Merkezi ile Hayat Yolu Rehabilitasyon Merkezi’nde gönüllü stajyer psikolog olarak çalışmıştır.
Yüksek lisans eğitimi sırasında Doç. Dr. Volker Thomas’ın Filial (oyun) Terapisi eğitimini alıp süpervizyon altında anne ve çocuklarla çalışmıştır. Aynı zamanda Ortaköy Bilgesu Anaokulu’nda 1 yıl boyunca psikolog olarak görev yapmıştır. Bu süreçlerde birçok değerlendirme eğitimi almış ve süpervizyon eşliğinde danışan görmüştür. Halen Gonca Soygüt Paker tarafından verilen Şema Terapisi eğitimini almakta olan Akhan, Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Merkezi (DÜPEM)’nde ise canlı süpervizyon altında çocuk, ergen ve yetişkin danışan görmektedir.

2013 Ocak ayından itibaren İzkoçluk ekibinde yer alan Akhan, çocuk, ergen ve yetişkin bireyler ile anne ve babalara psikolojik destek vermektedir. Danışmanlık alanları arasında ise depresyon, kaygı bozuklukları (obsesif-kompulsif bozukluk, özgül fobiler, sosyal fobi, panik atak gibi), ilişki-iletişim-uyum bozuklukları, davranış sorunları, özgüven ve sorumluluk geliştirme, sınav kaygısı, boşanma, kiritik yaş sendromları ve ergenlik dönemine ait ruhsal sorunlar bulunmaktadır.

 

 
 
 
 
 
Ad Soyad
E-posta adresiniz
Mesajınız
Güvenlik Kodu
GÖNDER